APIE ESTA IR BEVIZIO REŽIMO PROGRAMĄ

ESTA yra Elektroninė kelionių leidimo sistema. ESTA – elektroninė paraiškų sistema, sukurta JAV vyriausybės, sistema leidžia iš anksto patikrinti atvykstančius piliečius, prieš jų įsodinimą į lėktuvą ar laivą. Pagrindinis sistemos tikslas – patikrinti ir patvirtinti, kad piliečiai gali kirsti JAV sieną, bevizio režimo pagrindu. ESTA sistemą rasite internete, o prašymo apdorojimui yra taikomas tam tikras mokestis.

Bevizio režimo programa (BRP) leidžia 38 šalių piliečiams lankytis JAV be be išankstinio B-1/B-2 vizų išdavimo. Bevizio režimo programos dėka, nurodytų valstybių piliečiai, gali atvykti į JAV neturėdami vizos ir praleisti čia tam tikrą laiką, jei jų kelionės tikslas yra paremtas verslo, medicinos ar tranzito pagrindu. Nuo Sausio 12 d. 2009, Elektroninė kelionių leidimo sistema yra bevizio režimo pagrindas, keliaujantiems į JAV oro ar jūrų transportu.

Pateikite ESTA

 

DUK apie ESTA ir Bevizio režimo programą

Kaip pateikti paraišką ESTA leidimui gauti?

ESTA prašymą galite pateikti mūsų tinklapyje. Sekite instrukciją ir atsakykite į užduotus klausimus, taip galėsite užpildyti prašymą. Informacija, kurios reikės ESTA prašmui : paso duomenys, perduodamų ligų istorija; informacija apie teistumą; vardai ir pavardės; JAV vizų istorija; tėvų vardai ir pavardės; gimimo miestas; asmens kodas; kontaktinė informacija; ir kreditinės kortelės numeris.

Ką reiškia ESTA leidimas?

Jei gaunate ESTA kelionės leidimą, reiškia atitinkate bevizio režimo kelionės reikalavimus, tačiau tai negarantuoja, jog galėsite patekti į Jungtines Amerikos Valstijas. Leidimą patekti į JAV gali suteikti Sienos apsaugos pareigūnas, jums išsilaipinus JAV teritorijoje.

Kas gali naudotis ESTA programa?

Valstybių piliečiai, priklausantys Bevizio režimo programai gali vykti į Jungtines Valstijas oro ar jūros būdu, naudodamiesi ESTA programa.

Kelionė gali vykti patvirtintu kelionės organizatoriumi. Keliautojai privalo turėti galiojantį pasą ir pirminį bei atgalinį kelionės bilietą, kelionės pabaigos tikslas turi būti už JAV ribų, taip galėsite naudotis ESTA. Prašymą turi pateikti visi keliaujantys, taip pat ir vaikai iki 18 metų amžiaus; taip pat, visi kiti programos tinkamumo kriterijai turi atitikti (pvz.: turite užtikrinti, kad kelionės metu, jūsų paso galiojimo laikas nebus pasibaigęs per šešis mėnesius iki jūsų kelionės numatyto grįžimo laiko).

Bevizio režimo kelionių programa (taip pat ir ESTA) galioja piliečiams, turintiems tapatybę vienos iš šalių: Andora, Australija, Austrija, Belgija, Čilė, Čekija, Danija, Estija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Graikija, Vengrija, Islandija, Airija, Italija, Japonija, Latvija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Monakas, Olandija, Naujoji Zelandija, Norvegija, Portugalija, San Marino, Singapūras, Slovakija, Slovėnija, Pietų Korėja, Ispanija, Švedija, Šveicarija, Taivanas ir Jungtinė Karalystė.